Kadeti bez bodova, dječacima A sva četiri

20141026_132339_najnovija

Nakon jučerašnje pobjede seniora, danas u bile aktivne naše dvije ekipe Škole rukometa. U dvorani Tehničke škole igrao se 2.krug 1.hrvatske kadetske lige, a gosti našima i ekipi Bjelovara bili su momčadi sa juga Hrvatske, RK Balić-Metličić trenerski vođen našim proslavljenim reprezentativcem Petrom Metličićem te ekipa Metkovića. U prvoj utakmici susreli su se upravo naši kadeti i puleni trenerskog dvojca Metličić-Maraš. Ekipa iz Splita realno je jača od naših, pogotovo fizički, te se nitko i nije nadao bodovima u ovoj utakmici. Ipak, dečki su odigrali odličnu utakmicu, unatoč stalnom vodstvu gostiju, nisu dozvoljavali da se raspadnu, pa su tako u 43 minuti, odnosno 7 minuta prije kraja, bili na odličnih -1 18-19. Ipak raspoloženi Koncul i Raguž odvode Spličane ubrzo na +6 te je bilo jasno da je utakmica rješena. Trener Vašarević tada je i u zadnjim minutama dao priliku i igračima koji inaće manje igraju, jer je naše nakon ove utakmice odmah čekala i ona druga. Na kraju, utakmica završava za zasluženom pobjedom ekipe Balić-Metličić 27:19. U drugoj utakmici protiv ekipe Metkovića naši su se nadali i novim bodovima. Ipak u izjednačenoj utakmici, u kojoj su ruku na srce, gosti bili više u vodstvu pobjeda je na kraju pripala Metkovcima 22:20. K’tome naši dečki u toj drugoj utakmici bili su već osjetno umorni, na našemu najboljem igraču Luki Moslavcu praktički je igran stalan “flaster” i na žalost bolje od minimalnog poraza nije išlo. Sveukupno, nisu naši dečki bili loši, no u susretima sa ovako jakim protivnicama imamo malo “kratku” klupu. Obzirom da od samog početka sezone našim nedostaje zbog bolesti vrlo bitni Luka Ferenčević, ona je u ovim susretima još i kraća nego inaće. No, treba se nadati boljemu, a prilika je već za dva tjedna kada naši putuju u Poreč, gdje ih čekaju ekipe Poreča i Matulja.

RK Viro Virovitica-RK Balić-Metličić 19:27 (9:15): Meter, Karlo Godeč, Krešimir Godeč 6, Vašarević 4, Knapić 1, Smutni 2, Vuković, Rengel, Čaleta-Car, Sabo, Burlić, Štimac, Moslavac 6, Starčević, Županić.

RK Viro Virovitica-RK Metković 20:22 (11:11): Meter, Karlo Godeč 4, Krešimir Godeč 3, Vašarević 5, Knapić, Smutni 2, Vuković, Rengel 1, Čaleta-Car 1, Sabo, Burlić, Štimac, Moslavac 4, Starčević, Županić.

Istodobno, svoje utakmice je u Vidovcu danas igrala ekipa dječaka A. Oni su također igrali susrete 2.kruga 1.HRLDA Sjever. U dvije utakmice ubilježili su tako dvije vrijedne pobjede. Bili su bolji od ekipe RK Marof 19:13 te od ekipe RK Vidovec 25:11. (naslovna fotografija: dječaci A).

RK Viro Virovitica – RK Marof 19:13 (10:8): Čevelak 2, Oluić 1, Derežić, Vašarević 2, Dujmović, Moslavac 1, Kusturić 5, Oršulić, Đurđević, Ferenčević, Ivančević, Vilček 3, Dejanović, Đeri 5

RK Viro Virovitica – RK Vidovec 25:11 (14:6): Čevelak 4, Oluić 1, Derežić, Vašarević 1, Dujmović 1, Moslavac 1, Kusturić 6, Oršulić 6, Đurđević, Ferenčević, Ivančević 2, Vilček 1, Dejanović 1, Đeri 1