Bolje nije moglo - pao KTC - RK Viro Virovitica

Bolje nije moglo – pao KTC

IMG-03ad130041921a004b1d735ff89d3ec4-V

Sjajan kraj sezone za naše prvotimce. Petom pobjedom u nizu, ovog puta na gostovanju kod kriżevačkog KTC 38:35 naši dečki sa stilom su završili svoju prvu prvoligašku sezonu.

Bila je to obostrano odlična utakmica. Bez ikakvog rezultatskog imperativa igrači obje momčadi pružile su atraktivan rukomet s puno golova u kojemu je publika mogla uživati. Nakon izjednačenih prvih 15-tak minuta, prvi do osjetnije prednosti 13:9 dolaze domačini. Virovitičani brzo uzvračaju i vračaju se na 14:14, da bi do odmora KTC ostvario prednost 18:16. Furiozan ulazak u drugo poluvrijeme dovodi goste u vodstvo 20:19, a utakmicu u period igre gol na gol. Domačini i dalje ne mogu naći rješenje za fantastičnog Ivana Janjića, dok je Virovitičanima najveći problem sjajni Filip Vučelić. Uz podršku danas izvrsnih krila K.Vašarevića i Benka u završnicu ulaze naši vodstvom 34:31 ali ni to nije slomilo domaću ekipu. Tada utakmicu u ruke uzima Dario Vozab i sa 3 gola i asistencijom u zadnjih 3 minute rješava pitanje pobjednika.

Odigrali su naši opet utakmicu 200 na sat. Borbeni i “nabrijani” željeli su ovu pobjedu sa kojom su zaokružili niz od 5 uzastopnih pobjeda što je malo kome pošlo za rukom ove sezone. Po tko zna koji put briljirao je Ivan Janjić. 8 njegovih golova, nezaustavljiv u oba smjera, vođa ekipe. Krila su danas baš imala krila, Karlo Vašarević 7 pogodaka, a suigrač na desnoj strani Dubravko Benko 6. Luka Moslavac suzdržan ali i takav 6 puta pogodio je gol  domaćina. I na kraju čovjek odluke Dario Vozab koji je uz 5 golova podjelio ćak 9 asistencija.

Kod domaćina odlični Filip Vučelić zaustavio se je na 14 postignutih golova. Uz njega glavna uzdanica Križevčana bio je Robert Marković strijelac 8 pogodaka.

Kad se pogleda završnica lige možemo samo reći šteta što je završila. Pokazala je da Viro Virovitica ne samo da ima ekipu dostojnu prve lige već i ekipu za puno više od borbe za ostanak. Zato zahvala i naklon do poda svim igračima koji su odigrali ovih 26 utakmica i njihovu treneru Damiru Vašareviću.

RK Viro Virovtica: Godeč,  K.Vašarević 7, Smiljčić 3, Meter, Vozab 5, Štimac, L.Moslavac 6, Sabo, Poljak, Crljenić 3, Janjić 8, Šimić, K.Moslavac, F. Vašarević, Smutni, Benko 6.

Sedmerci: KTC 2/2  Viro Virovitica 1/2

Isključenja: KTC 6 minuta  Viro Virovitica 2 minute