Bolji od Osijeka 30:28

MG_4539_naslovna

Uzbudljiva utakmica u Virovitici zasluženo pripala domaćinu 30:28. Bila je to ne odveć kvalitetna ali čvrsta i borbena, prava muška utakmica dva najbolja slavonska prvoligaša. Bolji početak utakmice naši nisu mogli zamisliti. Odličnom obranom i brzim kontrama već u prvih 10-tak minuta dolaze do vodstva 6:1 što je bio znak osječkom treneru ( i našem bivšem igraču) Ivanu Šundi da pozove time-out. Nakon toga gosti ipak uspijevaju uspostaviti kakvu takvu ravnopravnu igru sa Virovitičanima ali su ipak u stalnom zaostatku od 3-5 pogotka. Takva igra rezultira odlaskom na odmor rezultatom 15:12 za naše prvotimce.

Drugi dio ovoga puta bolje započinju osječki rukometaši te dolaze na samo gol zaostatka 14:15. No, odličnom reakcijom igrača Damira Vašarevića ubrzo se domaća prednost vraća na značajnijih 18:14. Tada, kao i nekoliko puta tijekom utakmice, Virovitičani ne uspijevaju tu razliku pretvoriti u uvjerljivo vodstvo, pa gosti u 40.minuti dolaze do prvog i jedinog izjednačenja 18:18. Ipak, da se utakmica ne bi u potpunosti preokrenila slijedi serija domaćih 6:1 kada na semaforu stoji 24:19 za Viro Viroviticu. Iako su uporni Osiječani prijetili do zadnje minute tu razliku nisu uspjeli sustići te utakmica završava pobjedom Viro Virovitice 30:28.

Domaći trener večeras može biti zadovoljan prije svega obranom svoje ekipe koja je većinu utakmice bila na visokoj razini. U napadu koji domaći mogu odigrati i puno bolje, večeras je sjajnu večer imao Karlo Vašarević strijelac čak 10 pogodaka. Popratili su ga prije svih Luka Moslavac sa 6 te Dario Vozab sa 4 postignuta gola. Činjenica koja može veseliti Virovitičane je i da se je čak 9 igrača upisalo u strijelce.

Kod dobrih Osječana prva imena su bili Domagoj Nedić sa 7 i Tomislav Babić sa 5 pogodaka, te u drugom poluvremenu solidni mladi Tin Kuže sa 4 gola.

Nakon početna osvojena 4 boda ove sezone naši dečki nadaju se nastavku niza idući vikend kada su gosti zagrebačkog Medveščaka. Nadajmo se da će im se nadanja i očekivanja ispuniti. Večeras treba i to reći dvorana je bila ponovno solidno ispunjena na čemu se zahvaljujemo domaćoj publici te ih u još većem broju očekujemo za dva tjedna. (foto: icv.hr)

RK Viro Virovitica: Meter, Ig.Gašparović 3, Vašarević 10, Smiljčić 2, Iv.Gašparović, Vozab 4, Štimac, L.Moslavac 6, Sabo, Crljenić 1, Starčević 2, Janjić 1, Šimić, K.Moslavac, Smutni i Benko 1.

Sedmerci: Viro Virovitica 2/2  Osijek 3/5

Isključenja: Viro Virovitica 14 minuta  Osijek 8 minuta