Sjajna igra i pobjeda nad Vidovcem 32:27

rukomet_viro_virovitica_2017

Sjajna večer naših seniora u dvorani Tehničke škole Virovitica. Sjajnom igrom,velikim srcem i željom pobjedili su ekipu Vidovca 33:27 i oduševili više od 500 gledatelja. A upravo činjenica da je večeras dvorana bila gotovo puna možda veseli i više od same pobjede. Jer očito su Virovitičani prepoznali da imaju u svome gradu odličnu rukometnu momčad i da mogu u svome gradu gledati odličan rukomet. Zato hvala svima koji su bodrili danas naše dečke i očekujemo ih još više za dva tjedna.

A sama utakmica bila je zaista odlična. Ekipa iz Vidovca u svome sastavu ima nekolicinu igrača sa premijerligaškim iskustvom, iskusni su i igraju već dosta dugo zajedno. Međutim večeras su ih naši prvotimci potpuno zasjenili, a u drugom poluvremenu i nadigrali. Poveli su gosti 2:0 i sigurno nisu mislili, a iskreno ni naši nisu mislili, da će im to biti i jedino vodstvo u uakmici. Vrlo brzo zahvaljujući odličnom Štimcu na golu, te brzim kontrama, naši preokreću rezultat na već značajnih 7:3. Jedno vrijeme održavamo tu prednost da bi sam kraj poluvremena pripao gostima. Iskoristili su nekoliko naših pogrešaka i promašaja te se na odmor odlazi sa minimalnih 12:11 za Virovitičane.

Takva minimalna prednost naravno dala je naslutiti da nas očekuje i neizvjesnih drugih 30 minuta. Mađutim neizvjesnosti je bilo samo početnih 10 minuta do rezultata 17:15. A tada kreće uragan domaćih. Odlična i borbena obrana sa Galetićem na golu, brze kontre Paljara i Godeča, razigrana vanjska linija Moslavac-Smiljčić-Poljak te vrlo dobri Janjić na crti u narednih 20-tak minuta postižu 12 a primaju samo 4 pogotka. Na semaforu je tako u 50-toj minuti zasvjetlilo gotovo nestvarnih 29:19 za urnebes u dvorani i za tada je već bilo sigurno, prve prvoligaške bodove. Do kraja gosti su uspjeli tek smanjiti rezultat na za njih prihvatljivijih 32:27. Večeras su domaćini bili raznovrsni, raspoloženi, onakvi kakve ih uvijek želimo gledati. I zato su nagrađeni prvom ovosezonskom pobjedom. Raspoložene strijelce predvodio je večeras Krešimir Godeč sa 6 pstignutih golova, a pratila ga je trojka sa po 5 zgoditaka Paljar, Smiljčić i Moslavac. Odlični golmanski dvojac Štimac-Galetić sakupio je ukupno 15 obrana. No treba generalno pohvaliti cijelu ekipu jer je svatko zaista dao večeras sve što je mogao, uključivo i trenera Vašarevića koji je odlično vodio utakmicu. Goste  iz Vidovca predvodili su Dobovičnik sa 5 te Težak sa 4 zgoditka.

Sada dečkima slijedi gostovanje u Đakovu, dok za dva tjedna ljubitelje rukometa u Virovitici očekuje prava poslastica. Dolazi ekipa Rudara iz Ruda, prošlogodišnji premijerligaš te glavni favorit za osvajanje prvoga mjesta ove sezone. Već sada, reklo bi se, dovoljan razlog da dvorana bude opet puna pa i prepuna. (foto: icv.hr)

RK Viro Virovitica: Čaleta-Car, Kr.Godeč 6, Rončević 3, Zečević-Leis, Starčević, Smljčić 5, Smutni, Paljar 5, Rešetar, Poljak 2, Galetić, Vozab 2, Janjić 4, Vašarević, Štimac i Moslavac 5.

Isključenja: Viro Virovitica 4 minute  Vidovec 8 minuta

Sedmerci: Viro Virovitica 3/3  Vidovec 3/3