Gubili na poluvremenu 6,poveli sa 4 pa izgubili bod

rukomet-lopta-ruka-1-1024x693

Veliki bod izgubili su večeras Virovitičani na svom parketu. Kockali su se cijelu utakmicu, gubili 6 razlike na poluvremenu, okrenuli na plus 4, vodili 3 razlike 3 minute prije kraja i odigrali neriješenih 26:26.

Bila je to jedna od vjerojatno najčudnijih utakmica virovitičkih rukometaša u zadnjih nekoliko godina. Iako se prije utakmice znalo da Prelog nije ekipa za podcijeniti neovisno o njihovom položaju na tablici, očito je da su se kod domaćina bodovi  ipak upisali i prije prvog sudačkog zvižduka. I nije problem bio u želji i volji igrača dobiti utakmicu nego u potpunom nedostatku koncentracije kod njih većine,  što je rezultiralo serijalom promašaja zicera i sedmeraca u prvih 15-tak minuta utakmice.  Naravno Prelog nije imao previše razumijevanja za probleme ekipe Damira Vašarevića pa su već  sredinom poluvremena imali vodstvo 9:5, da bi pred sam kraj prvoga djela bilo gotovo nestvarnih 16:9 za goste. Na odmor se otišlo sa zasluženim vodstvom Preloga  16:10.

Međutim i brojnom gledalištu i ekipi trenera Damira Vašarevića bilo je jasno da tako loše ne može biti i u drugom djelu, kao i da gosti koji su deficitarni snagom neće moći izdržati tempo iz prvih 30 minuta. I bili su u pravu. U drugom djelu bila je to neka duga priča. Sjajna obrana,raspucani  Luka Moslavac i puno brži napad rezultirao je serijom 7:1 i prvim izjednačenjem na utakmici 17:17. Preložani u narednih nekoliko minuta još samo jednom vode 19:18, a minutu kasnije Virovitica prvi puta dolazi u vodstvu 20:19.  Do 55.minute došli su domaći na sasvim lijepih i komotnih 26:22. Činilo se da su stvari sjele na svoje mjesto te da je pitanje samo s koliko razlike će domaćini pobijediti. Čak je bilo izgledno i vidljivo da su se i gosti i njihov trener predali.

I tada slijedi pomalo neobjašnjiva završnica. Iako je do kraja ostalo svega 3 minute, a domaći bili 3 gola u plusu Virovitičanima se dogodio black out. Crna rupa u kojoj nikako nisu uspijevali dati još taj jedan presudan gol, domaći trener na žalost više nije imao opciju time-outa, pa su gosti ni krivi ni dužni došli u priliku vratiti se u utakmicu. Zadnjih 25 sekundi domaćini vode 26:25 imaju napad koji završava dosuđenim faulom u napadu i 7 sekundi prije kraja Ivan Koprek pogađa za izjednačenje 26:26. U preostalih nekoliko sekundi ništa se nije promijenilo, gosti slave potpuno neočekivani bod, dok domaćini zajedno sa cijelom dvoranom ostaju u nevjerici što im se dogodilo.

A dogodilo se što se dogodilo. Veliko razočarenje za sve igrače i trenera Vašarevića i gledatelje, ali i još jedan dokaz kako je u sportu sve moguče. Ekipa Viro Virovitice sve svoje pobjede i uspjehe zadnjih godina postiže samo onda kada su 100% u igri, kada su motivirani na najjače i kada su od prve minute potpuno u utakmici. Svaki puta kad to nije tako domaća ekipa ima problem. Nekada to ne ostavlja posljedice na krajnji rezultat, ali najčešće završi razoćarenjem kao i danas. I to je Virovitičnima još jedna škola koju ova većinom mlada ekipa treba proći.

Ekipi Preloga se može samo čestitati. Odigrali su srčano i borbeno, oni sigurno jesu dali svojih trenutnih 120% i nagrada im je bila bod koji nose kući. Ekipi trenera Vašarevića ostaje sakupiti glave, preboliti ono što se dogodilo, prestati plakati i pripremiti se za veliki derbi idući vikend u Osijeku. Nova pobjeda i novi bodovi najbolji su lijek za ovo večeras. Ništa se ovim neriješenim rezultatom bitno nije dogodilo osim pokvarena dojma. I dalje je Viro Virovitica u vrhu, bod manje od vodećeg KTC-a i sa istim bodovima kao i Bjelovar. A pred ekipom je još dugih 12 kola.

Luka Moslavac postigao je 11 golova od čega čak 8 u drugom djelu.  Uz njega jedini  raspoloženi strijelac bio je Ivan Janjić sa 7 zgoditaka te vrlo dobri Karlo Štimac na domaćem golu. Kod gostiju  8 golova Igora Krajnera te 6 Ivana Kopreka i večeras njihovog kljućnog igrača Maria Belića.

RK Viro Virovitica: F.Vašarević, K.Vašarević 2, Smiljčić 1, Rešetar, Matić, Panđa, L.Moslavac 11, Sabo, Ig.Gašparović 1, Crljenić 3, Starčević, Janjić 7, Zečević-Leiss, Smutni, K.Moslavac 1. Štimac

Sedmerci: Viro Virovitca 1/3  Prelog  3/3

Isključenja: Viro Virovitica 8 minuta  Prelog 14 minuta