Loša obrana odnijela bodove u Zagrebu

620_400_1349158367rukometna-lopta

U utakmici 3.kola 1.HRL Sjever prvi poraz naših ove sezone. Domaći Medveščak, u utakmici gdje su Virovitičani odigrali najlošiju obranu ove sezone, bio je bolji rezultatom 34:31.

Bila je ovo još jedna utakmica u kojoj je ostao dojam da je pobjeda bila jako blizu, ali ju dečki nisu znali ili mogli uzeti. U prvome djelu Virovitičani uglavnom vode. Od početnih 3:1, pa 8:5 zatim 10:7 da bi domaćini prvi puta izjednačili na 10:10. Nakon toga ponovno vodstvo naših 14:12 koje opet nije pretočeno u nešto više, već naprotiv, do kraja poluvremena Medveščak serijom 5:1 odlazi na odmor vodstvom 17:15.

Drugo poluvrijeme ponovno donosi odličnu igru gostiju. Serijom 5:1 ne samo da sustižu prednost Zagrepčana nego ponovno dolaze u vodstvo 20:18. Na kao i u prvih 30 minuta, olako dozvoljavaju domaćinu da ih sustigne i povede 21:20. Nakon toga Medvedi nisu ispuštali prednost od 1 do 3 gola i manje-više sigurno došli do konačne, a treba reći, i zaslužene pobjede 34:31.

Iako napad nije briljirao, definitivno problem naših je bila obrana. 17 golova po poluvremenu za ekipu kojoj je obrana glavni forte je puno previše. I kad se igra sa kvalitetnom momčadi poput Medveščaka takav nedostatak rezultira porazom što se večeras i dogodilo. Baš stoga i kad su vodili 2-3 gola prednosti prelako su dozvoljavali Zagrepčanima povratak.

Što se pak strijelaca tiče, njih su predvodili Karlo Vašarević s 11 i Luka Moslavac sa 10 postignutih golova. Kod domaćih Vusić i Babić postigli su po 7 golova. Sve u svemu, nije se dogodila tragedija, svi znamo da će u sezoni biti i poraza, stoga treba se okrenuti utakmicama koje dolaze, a prva je gostovanje Ivanića u subotu.

RK Viro Virovitica: Meter, Vašarević 11, Smiljčić 3, Vozab, Štimac, L.Moslavac 10, Sabo, Ig.Gašparović 2, Crljenić 1, Starčević, Janjić 2, Iv.Gašparović 1, Šimić, K.Moslavac, Smutni 1, Benko.

Sedmerci: Medveščak 2/4  Viro Virovitica 4/4

Isključenja: Medveščak 8 minuta  Viro Virovitica 8 minuta