Najlošije poluvrijeme dosada i uvjerljiv poraz

seniori_6

Uvjerljiv poraz Virovitičana u Bjelovaru 24:36. Nakon poraza protiv Rudara naši dečki poraženi su i u susretu sa drugim glavnim favoritom za naslov prvaka RK Bjelovar. Nije da su se u ovoj utakmici očekivali bodovi, ali se očekivala što bolja naša igra i što jači otpor domaćinu.

Međutim, ništa od toga ovoga puta. Prije svega u ekipi zbog bolesti nije bilo Kristijana Smiljčića što je za nas popriličan hendikep. Tako da je trener Vašarević imao problem već u samome početku. A još veći problem imao je kad je utakmica počela. Osim samog početka i rezultata 3:3 sve drugo otišlo je na stranu Bjelovarčana. Loša obrana, loš napad u kojemu naši glavni strijelci Moslavac i Godeč nikako nisu nalazili put do gola, te općenito manjak agresije kod naših, odvode domaćine ubrzo na već značajno vodstvo 10:4. Ništa bolje nije bilo ni do kraja poluvremena. Osim povremenih bljeskova Poljaka i Janjića ostatak ekipe jednostavno je bio izvan utakmice. Stoga nikoga nije iznenadilo visoko vodstvo Bjelovara na poluvremenu od 18:11.

Nakon očito trenerove “jezikove juhe” na pauzi, u drugih 30 minuta izgledali su naši dečki dosta bolje. Da su u samom početku iskoristili neke šanse mogli su i ozbiljnije zaprijetiti Bjelovarcima. Ipak i ovako su smanjili vodstvo protivnika na 19:14 te se ta razlika od 5-6 golova zadržala većinu drugoga poluvremena. Bilo smo znatno bolji u napadu, konačno je proradio i Luka Moslavac, nešto je pobranio i Galetić na golu, no protiv neosporno kvalitetnije i bolje momčadi Bjelovara to nije bilo dovoljno za nekakvo ozbiljnije ugrožavanje njihova vodstva. Na kraju, kod vodstva domaćina 26:20 zadnjih 10 minuta trener Vašarević daje priliku i igračima koji inače manje igraju, no to je rezultiralo samo furioznom završnicom Bjelovara i uvjerljivim već spomenutim porazom.

Najbolji, a i najučinkovitiji naš igrač večeras bio je Ivan Janjić. Borio se na crti, zabijao iz igre, izborio, a zatim i realizirao nekoliko sedmeraca i postigao ukupno 7 golova. Nakon samo jednog gola u prvom poluvremenu, Luka Moslavac je boljim drugim došao do ukupno 5 zgoditaka, dok su Luka Poljak i Krešimir Godeč postigli po 3 gola. Bjelovarsku momčad predvodio je odlični Kevin Lind za 10 zgoditaka uz pratnju Ivora Vidakovića sa 6 te Ivana Čirjaka sa 5 pogodaka.

Nakon dva vezana, ali i očekivana poraza od dvije najjače momčadi lige, našima sada predstoje susreti sa ekipama kojima se možemo suprotstaviti znatno ravnopravnije. Prva od njih RK Osijek slijedeći vikend dolazi u Viroviticu i to je prilika da se vratimo pobjedama. Stoga, poraze treba što prije zaboraviti te se dobro pripremiti za nadolazeću subotu te dati sve od sebe za nova dva boda.

RK Viro Virovitica: Meter, Kukić 1, Godeč 3, Rončević, Vozab 1, Starčević, Čaleta-Car, Smutni, Paljar 1, Rešetar, Poljak 3, Galetić, Domjanić 2, Janjić 7, Vašarević 1, Moslavac 5.

Sedmerci: Bjelovar: 4/5  Viro Virovitica: 5/6

Isključenja: Bjelovar: 8 minuta + crveni karton Vidović  Viro Virovitica: 10 minuta