Nema “plina” u Zagrebu, 36:33 pobjeda nad PPD 2

IMG-b8dd4407f29d8eb9767523a0a36e58d6-V

Nakon što su vodili većinu utakmice naši dečki izborili su večeras pobjedu nad drugom ekipom PPD Zagreb 36:33. Domaćini su bolje ušli u susret. Predvođeni odličnim Šafrankom, mladi Zagrepčani poveli su 3:1, no ubrzo na semaforu je stajalo 6:6. Nakon nekoliko minuta igre gol za gol, naši dečki dolaze u prvo vodstvo 11:10, ubrzo i 13:10, te tu razliku uspjevaju održati do kraja poluvremena na koje se odlazi vodstvom Virovitičana 18:15.

Dobrom igrom u nastavku gosti dolaze do vodstva 22:17 i ćinilo se da će se utakmica prelomiti u korist ekipe Damira Vašarevića. Međutim uporni domaćini, zahvaljujući pomalo pogrešakama naših, a ponešto i nekim čudnim sudačkim odlukama, primiću se u 47.minutu na samo -1 točnije 26:27. Ipak prednost gostiju ponovno se vraća na nešto uvjerljivijih 32:28. U 57.minuti posljednji pokušaj zagrebaša da preokrenu rezultat, dolaze na 33:34, međutim Virovitičani ne dozvoljavaju preokret i potpuno zasluženo dolaze do pobjede 36:33.

Bila je ovo jedna dobra utakmica naših prvotimaca. Nije bila fantastična, ali je bila dovoljna da se uzmu vrijedni bodovi. Ponovno je briljirao ove sezone odlični dvojac Karlo Vašarević strijelac 11 te Luka Moslavac strijelac 8 golova. Odlična podrška stizala im je od Igora Gašparovića i Ivana Janjića koji su postigli 5 golova, a dobre role u utakmici odigrao je i Matko Crljenić.

Domaćine je predvodio zaista izvrsni Rudolf Zvonimir Šafranko sa 13 pogodaka, dok su po 4 postigli Javor i Ljubić. Sve u svemu nova dva boda Virovitičanima su donijela 2.mjesto na tablici. Odlična najava za idući vikend kada u goste dolazi ekipa Borova i gdje se nadamo novim bodovima i petoj ovosezonskoj pobjedi.

RK Viro Virovitica: Meter, Zečević Leis, Vašarević 11, Smiljčić 1, Štimac, L.Moslavac 8, Sabo, Ig.Gašparović 5, Poljak, Crljenić 3, Starčević, Janjić 5, Iv.Gašparović 3, Smutni, Benko, K.Moslavac.

Sedmerci: PPD Zagreb 2 6/8  Viro Virovitica 5/5

Isključenja: PPD Zagreb 6 minuta  Viro Virovitica 8 minuta