Okruglih +10 sa Novom Gradiškom

IMG_6851-Custom

Nove bodove osvojili su večeras rukometaši Viro Virovitice pobjedom nad gostima iz Nove Gradiške 34:24. Očekivana pobjeda domaćina u očekivano netipičnoj utakmici za naše dečke ove sezone. Gosti koji broje zadnje prvoligaške utakmice prije seljenja u niži rang doputovali su sa svega 9 igrača. S druge strane domaći trener očekivano je malo ispremješao ekipu pa su se večeras odmarali Benko, Vozab, Filip Vašarević i Godeč, a priliku su dobili neki domaći kadeti.

Takve okolnosti u prvom poluvremenu bolje su “sjele” gostima koji su u prvih 15-tak minuta kontinuirano bili u vodstvu od 1 do 3 gola prednosti. Tome su uvelike kumovali Virovitičani koji su u prvome dijelu imali gotovo nevjerojatnih 17 promašaja i naveliko pogađali stative, gostujučeg vratara ili promašivali cijeli gol. Ipak do kraja prvih 30 minuta domaći su malo povezali konce i na odmor otišli sa vodstvom 15:12. U drugom poluvremenu stvari su na terenu ipak sjele na svoje mjesto. Dobrom obranom naši si stvaraju puno prilika u napadu ali za razliku od prvoga dijela znatno su precizniji. Kad je na semaforu bilo već visokih 24:17, trener Vašarević dolazi u priliku konačno odmoriti i Luku Moslavca, a u igru poslati naše kadete Bornu Šimića i Karla Moslavca kako bi upisali svoje prve prvoligaške minute ali i prve golove. Na zadovoljstvo i trenera i naših navijača to se i dogodilo, pa je prednost domaćina još rasla sve do najuvjerljivijih 29:19. Do kraja utakmice publika je mogla uživati u dobroj igri naših mladih prvotimaca, dok je prave ovacije publike u završnici dobio Antonio Starčević za svoja dva postignuta gola. Uvijek srčani i borbeni “Starac” gotovo svaku utakmicu igra samo obranu ali je svojim ponašanjem, stavom i borbenošču tako nešto i zaslužio.

Najviše 8 golova danas je postigao Karlo Vašarević, 6 je dodao Luka Moslavac te 5 Kristijan Smiljčić. Svoje prve prvoligaške golove postigli su Alen Berda, Karlo Moslavac i Borna Šimić, a Ivan Janjić se uglavnom večeras odmarao. Gosti su unatoč svojim problemima odigrali poštenu utakmicu, borili se koliko su mogli predvođeni odličnim Markom Čosićem strijelcem 11 golova i nisu se osramotili. Sve u svemu ispala je to na kraju sasvim dobra rukometna večer koja je vjerujemo zadovoljila i solidno popunjenje tribine. (foto: icv.hr)

RK Viro Virovitica: Meter, Berda 1, K.Vašarević 8, Smiljčić 5, Rešetar 1, Štimac, L.Moslavac 6, Poljak 2, Crljenić 3, Starčević 2, Janjić, Šimić 1, Taras 4, K.Moslavac 1, Smutni.

Sedmerci: Viro Virovitica 2/2  Nova Gradiška 2/4

Isključenja: Viro Virovitica 12 minuta  Nova Gradiška 4 minute