Pobjedom nad Maksimirom 32:27 završili sezonu kao odlični treći.

IMG-d0653297de652898b7f45d2ba52c676b-V

U zadnjem 26.kolu 1.HRL Sjever pobjeda Virovitičana u Zagrebu nad ekipom Maksimir Pastela 32:27. Premda su (neočekivano) igrali prilično oslabljeni bez Igora Gašparovića, Poljaka, Smutnog, Vulića i Metera, ekipa je odigrala odličnu utakmicu i bez većih problema osvojila nova dva boda, odnosno izborila 16.ovosezonsku pobjedu.

U prvom poluvremenu domaćini su uspijevali držati korak sa Virovitičanima samo do 7:7. Tada se gosti prvi puta osjetnije odvajaju na 11:8, da bi do kraja poluvremena Viro Virovitica došla do vodstva 19:15. U drugome djelu ekipa Damira Vašarevića uspješno održava stečenu prednost i vodstvo od 3 do 5 pogodaka razlike, da bi utakmica bila i praktički riješena kad je na semaforu 10-tak minuta prije kraja zasvijetlilo 30:24 za goste. Do kraja u igri gol za gol Viro Virovitica dolazi do već spomenute pobjede 32:27.

U ovoj zadnjoj ovosezonskoj utakmici Virovitičane su predvodili Ivan Janjić sa 7, te trojka Luka Pandža, Karlo Vašarević i Matko Crljenić sa 5 postignutih zgoditaka. Odličan je na golu bio Karlo Štimac za 15 obrana, a i u ovoj utakmici Virovitičani su imali strijelca svog prvog prvoligaškog gola Hrvoja Vašarevića. Kod domaćina prvi strijelci Ivan Jurić sa 7 te Mario Lacković i Mihael Pleš sa 4 postignuta gola.

Završila je tako još jedna sezona za virovitičkog prvoligaša. Nakon odlične prošlogodišnje i 5.mjesta u debitantskoj sezoni, ove godine napravljen je još jedan kvalitativni iskorak osvajanjem 3.mjesta u 1.HRL Sjever. Sakupili su Virovitičani ukupno 36 bodova (7 više nego lanjske sezone), ostvarili su 16 pobjeda uz 4 neriješene utakmice i 6 poraza. Od samog početka sezone bili su u top 3 prvoligaške karavane, a veći dio sezone i u igri za naslov prvaka. Sve to skupa zalog je vjerujemo svijetle budućnosti muškog rukometa u Virovitici i nadajmo se jedne još bolje slijedeće sezone.

Posebna zahvala svim navijačima Viro Virovitice koji su u velikom broju bili podrška klubu i ekipi tijekom sezone. Zahvaljujući njima Virovitičani su uvjerljivo najgledanija momčad 1.HRL Sjever te se nadamo da će u istom pa i većemu broju biti vjerni pratitelji kluba i naredne sezone.

RK Viro Virovitica: H.Vašarević 1, K.Vašarević 5, Dujmović, Rešetar 1, Oršulić, Pandža 5, Vilček, Štimac, L.Moslavac 3, Sabo, Zečević Leiss, Crljenić 5, Starčević 1, Iv.Gašparović 3, Janjić 7, K.Moslavac 1.

Sedmerci: Maksimir Pastela 1/3  Viro Virovitica  2/5

Isključenja: Maksimir Pastela 6 minuta  Viro Virovitica 10 minuta