Potop u drugom poluvremenu

MG_2511_Moco

Težak poraz naših seniora protekli vikend u Vidovcu. Istoimeni domaćin bio je bolji rezultatom 40:29 te zasluženo uzeo prve bodove u drugom djelu sezone.

Virovitičani su znali da ih čeka teško gostovanje. Proteklih sezona rijetko tko je uzimao bodove u Vidovcu, a u kup natjecanjima poraze su znale ubilježiti i premijer ligaške ekipe. No unatoč tome dečki su se nadali da uz dobru, čvrstu i agresivnu igru te malo sreće možda mogu do pokojeg boda. I u prvom poluvremenu je i izgledalo da će tome biti tako. U igri u kojoj obrane nisu blistale,  sredinom prvoga djela Virovitičani su imali u nekoliko navrata vodstvo od 3 gola prednosti (10:13, 11:14) te su predvođeni razigranim Vozabom i Moslavcem (svaki po 5 golova) držali  utakmicu u aktivnom rezultatu. Na odmor se otišlo sa nerješenih 18:18 i očekivanjem naših da će u drugih 30 minuta pokušati izboriti pobjedu.

Međutim nakon uvodna dva gola obje ekipe i rezultata 19:19 slijedi neočekivani pad ekipe trenera Vašarevića. Pogreške u napadu, anemična obrana bez ozbiljnog prekršaja i nedostatak potrebne agresivnosti omogučuju Vidovcu vrlo brzo vodstvo 22:19, a uskoro i puno uvjerljivijih 28:21. Vozaba je stao šut, nitko novi se nije priključio u napadu, a u obrani su svi zajedno bili jednako loši. Stoga domaćoj ekipi nije bio neki problem održavati prednost do kraja utakmice te na kraju pobjediti i sa više nego uvjerljivih +11.

Luka Moslavac postigao je 9, Dario Vozab 6 a Dubravko Benko 5 pogodaka. Tomislav Hirš sa 11 golova predvodio je ekipu Vidovca. Ponovno su dečki promašili i dva sedmerca, što kad se dodaju 3 iz utakmice sa Ivanićem pokazuje da imamo (između ostalog) i problema sa realizacijom. No prije svega u ovoj utakmici problem je bila obrana. Sa svega 4 minute isključenja, od toga niti jedno u drugom poluvremenu, bez pravog faula i bez borbenosti se u Vidovcu ne može pobjediti. I ne samo u Vidovcu. Nakon dva uvodna poraza situacija na tablici nije se posebno  promjenila, ali igra u prva dva susreta drugog djela sezone pokazuje da se ekipa treba zamisliti nad nekim segmentima svoje igre. I to će u narednim danima biti zadatak trenera Vašarevića i svih igrača. Jer u subotu dolazi Đakovo i u toj utakmici dečki jednostavno moraju pobjediti. Đakovčani su ovaj vikend bili bolji od PPD2, zaostaju za našima 6 bodova, ali je vrlo jasno da ukoliko odu iz Virovitice neporaženi mogli bi Virovitičanima zakomplicirati život u narednim kolima. Zato glave treba skupiti, analizirati protekla dva poraza, vidjeti gdje su problemi i dobro se pripremiti. I onda se slijedečega vikenda vratiti pobjedama.