Sjajna utakmica i zaslužena pobjeda KTC-a 32:30

luka_moslavac_2017

Izjednačena utakmica večeras u Virovitici i sjajan rukomet nakon kojega je pobjeda, na žalost, otišla na stranu KTC-a 32:30.

Križevčani su opravdali svoje mjesto na tablici i status kandidata za prvaka. Odlično su posložena momčad koja igra brz rukomet i brzi protok lopte što se pokazao veliki problem za našu obranu od samoga početka utakmice. Nakon što su poveli 2:1 gosti su bili u stalnom vodstvu. Najčešće gol ili dva ali su naši dečki uporno držali priključak i nisu dozvolili da se Križevčani odlijepe na veću razliku.  Štoviše u samoj završnici poluvremena domaćini dolaze do 16:16 da bi golom u zadnjoj sekundi na odmor se otišlo minimalnim vodstvom gostiju 16:17.

Nastavak utakmice nije donio neke bitne promjene. I dalje potpuno izjednačena utakmica u kojoj je rezultat ćak 12 puta bio izjednačen. Možda ključan period za domaćine bio je period od 36. do 46.minute. Tada kod rezultata 19:19 i 21:21 Virovitičani imaju niz prilika za vodstvo i preokret utakmice. Na njihovu žalost niti jednu nisu iskoristili, promašili su dva sedmerca, promašili nekoliko čistih zicera i umjesto vodstva KTC opet odlazi na 22:24. I tih gol ili dva uspjevaju zadržati do samoga kraja. Iako u samoj završnici domaćini kod rezultata 29:30 i 30:31 imaju još šansi doći do bar boda, ali ponovno u tome ne uspjevaju i gosti dolaze do, treba to priznati, zaslužene pobjede 32:30. Kao što ne bi bilo nezasluženo da su bod(ovi) ostali i u Virovitici.

Na našim dečkima vidjelo se da je ovo zadnja utakmica sezone. Energetski su istrošeni, većina je načeta ozlijedama i to se vidi prije svega u obrani. Za dobiti KTC obrana je trebala biti bolja pogotovo jer su loš dan imala nam i oba golmana. U napadu briljirao je Luka Moslavac koji je postigao 11 golova i vjerojatno odigrao svoju najbolju napadačku utakmicu dosada. Dobru utakmicu odigrala su i naša krila Godeč sa 6 i Paljar sa 4 pogodaka, ali je nedostajao dodatni učinak ostalih igrača vanjske linije. Također minus je večeras bila i ozlijeda Vozaba (slomljen prst desne ruke) koji iako je želio nije mogao odigrati utakmicu kako treba, a zadnjih 20-tak minuta nije niti ulazio u igru. Kod gostiju sjajnu utakmicu odigrao je Filip Vučelić kojemu je večeras ulazilo sve što god je poželio. Postigao je 13 golova i definitivno nosi največe zasluge što KTC odlazi kući s pobjedom. Nikola Babić sa 6 i Darko Mršić sa 4 gola bili su mu najbliža pratnja. Uz njih treba spomenuti da je i golman gostiju Marinko Ševo imao nekoliko bitnih obrana u drugom poluvremenu.

Završili su naši dečki tako porazom prvi dio inaće vrlo uspješne sezone. Opet su ih jučer pratile pune tribine i možda upravo zbog tih navijača ostaje žal što se nisu dokopali barem boda. Međutim vjerujemo da su gledatelji vidjeli jednu odličnu utakmicu u kojoj ni želja ni volja Virovitičana nisu bili sporni. No ovoga puta to je bilo nedovoljno za pobjediti. Sada našima slijedi odmor do slijedeće godine kada već početkom siječnja počinju pripreme za nastavak sezone. Liga se nastavlja prvoga vikenda u veljači. (foto: icv.hr)

RK Viro Virovitica: Meter, Kukić 2, Godeč 6, Rončević 2, K.Moslavac, Starčević, Crljenić 1, Smutni, Paljar 4, Rešetar, Poljak 1, Vozab, Janjić 2, Vašarević 1, Štimac, L.Moslavac 11.

Sedmerci: Viro Virovitica 2/4  KTC 4/4

Isključenja: Viro Virovitica 6 minuta  KTC 6 minuta