U subotu put Kutine

MG_4811

Bodovi izboreni u utakmici sa Medveščakom su arhivirani, a Virovitičani će do novih pokušati doći u subotu 24.ožujka 2018. godine u Kutini. Tamo ih čeka dugogodišnji prvoligaš i povremeni premijer ligaš ekipa Moslavine. Gostovanje u Kutini za sve ekipe u ligi je teško gostovanje. Kutinjani su poslovično jedna ekipa kad igraju u svojoj dvorani a druga kad gostuju. I to dokazuju iz kola u kolo i iz sezone u sezonu.

U prvom djelu naši dečki su bili uvjerljivo bolji. Od prve do zadnje minute potpuno su nadigrali goste iz Kutine te na kraju pobjedili 33:25. Nesumnjivo je da u Kutini domaćini očekuju uzvratiti istom mjerom bez obzira koliko su im u ovome trenutku bodovi bitni ili nebitni. Stoga se dečki moraju pripremiti na jednu izrazito čvrstu i agresivnu igru, vjerojatno na granici grubosti. I to svih 60 minuta. Ekipa Moslavine je dobra ekipa, jako rijetko gube bodove kod kuće i ako se naši misle nećemu nadati moraju biti spremni odgrati na istoj razni kao i kutinska momčad. Dakle istom čvrstinom i istom agresivnošću, ne dati se isprovocirati tijekom utakmice, zadržati koncentraciju i ponajprije misliti kako što bolje odigrati i iskoristiti svaku šansu za gol. Virovitičani su u dosta dobroj situaciji na tablici, nakon Kutine imaju dvije zaredom domaće utakmice te u subotu im ne visi “sjekira za vratom”. Međutim treba napomenuti i da putuju oslabljeni jer osim Janjića i Paljara, nedostajati će im Godeč i Filip Vašarević što znatno ograničava treneru Vašareviću mogučnost rotacije. Ipak, neovisno o tome u konačnici radi se o kvalitetom dvije podjednake ekipe, zbog domaćeg terena i izostanaka kod naših,  Moslavina je blagi favorit, ali ako se ukaže prilika zašto ne uzeti bod ili dva.

Utakmica u športskom centru Kutina započinje u 19 sati.