Teško ali zasluženo do bodova u Vidovcu

IMG-fbfa9acc0310a1632259e3ed9e3f5dae-V[1]

Kako se i očekivalo, teška i neizvjesna utakmica večeras u Vidovcu pripala je virovitičkim rukometašima rezultatom 27:26. Sam početak utakmice obilježila je izjednačena igra do rezultata 3:3. Tada Virovitičani dolaze do vodstva 5:3, da bi sredinom prvoga dijela vodstvo gostiju bilo i +4, odnosno 12:8. Domaćini u prvom djelu nisu pronalazili rješenje za raspoloženog Igora Gašparovića koji je poluvrijeme završio sa stopostotnim učinkom 5 od 5, dok se na odmor otišlo sa prednošću Viro Virovitice 16:14.

Drugo poluvrijeme preslika je prvoga. Virovitičani drže vodstvo od 2-3 gola, sve do zadnjih 6 minuta kada uporni Vidovčani uspijevaju izjednačiti na 25:25. Slijedi uzbudljiva završnica u kojoj je odlične minute odigrao Kristijan Smiljčić postigavši 3 pogotka uključivo posljednja dva kojima su “lavovi” poveli 27:25 i riješili pitanje pobjednika.

Do važne pobjede Virovitičane su večeras vodili Igor Gašparović sa 7, Moslavac sa 6 te Smiljčić sa 5 postignutih golova. Kod Vidovca 9 golova Težaka od čega 7 iz sedmeraca te 5 Hirša.

RK Viro Virovitica: Meter, Pandža 1, Vašarević 1, Smiljčić 5, Rešetar, Štimac, Moslavac 6, Sabo 1, Ig.Gašparović 7, Poljak 1, Crljenić 1 (1), Starčević, Janjić 2, Iv.Gašparović 2, Smutni i Benko.

Sedmerci: Vidovec 7/7  Viro Virovitica 1/3

Isključenja: Vidovec 4 minute  Virovitica 6 minuta

Crveni karton: Antonio Starčević (Viro Virovitica) 13 minuta.