Uzbudljivom završnicom do pobjede u Prelogu

IMG-d7d5d13cfcf727b96b7f52f438acbade-V

Pobjeda naših u 1.kolu 1.HRL Sjever na gostovanju u Prelogu 25:24. Bila je to očekivano teška, tvrda i većim djelom izjednačena utakmica koju su Virovitičani dobili u zadnjih 10-tak minuta. Sam početak utakmice donio je odmah značajnije vodstvo gostima 5:2. No, nakon toga period bolje igre domaćina pa sredinom poluvremena sustižu Virovitičane i dolaze u svoje prvo vodstvo 7:6. Pred sam završetak prvoga poluvremena ponovno su igrači Damira Vašarevića u vodstvu 10:8, ali se na odmor odlazi sa prednošću Preloga 11:10. Razlog ovakvih promjena rezultata prije svega bio je u dosta lošoj realizaciji naših dečki zbog čega se nisu uspijevali odlijepiti na veću i uvjerljiviju razliku.

Veći dio drugog poluvremena prolazi u igri gol za gol te vodstvu jedne ili druge ekipe golom prednosti. Ulaskom u posljednjih 10-tak minuta Virovitičani dolaze prvo u vodstvo 21:18, a nedugo nakon toga i do 24:20. U samoj završnici opet su naše dečke skoro koštali promašeni „ziceri“, ali kad su došli do vodstva 25:23 bilo je prekasno za igrače Preloga da do kraja dođu bar do boda. Na kraju teško izborena ali zaslužena pobjeda Viro Virovitice 25:24 i važna dva boda za miran početak ovogodišnje sezone.

Virovitičane su večeras predvodili Igor Gašparović, Luka Moslavac i Karlo Vašarević sa po 6 postignutih pogodaka, dok su važne golove u završnici postigli Dario Vozab i Kristijan Smiljčić. Prvi strijelci domaćina bili su Denis Bogović sa 6 te Patrik Bogović sa 5 postignutih zgoditaka.

Sve u svemu dečki se vračaju sa onime po što si i otišli u Prelog. Nije bilo sjajno ni bajno, dosta promašaja (između ostalog i dva sedmerca) ali na kraju se piše pobjeda i dva boda. Za dobro raspoloženje ekipe za prvu domaću utakmicu kada u Virovitici gostuje, ove godine, vrlo jaki Osijek.

RK Viro Virovitica: Meter, Ig.Gašparović 6, Vašarević 6, Smiljčić 3, Iv.Gašparović 1, Vozab 2, Štimac, L.Moslavac 6, Sabo, Crljenić, Starčević, Janjić 1, Šimić, K.Moslavac, Smutni i Benko.

Sedmerci: Prelog 3/4  Viro Virovitica 0/2

Isključenja: Prelog 6 minuta  Viro Virovitica 10 minuta

Crveni karton: Mario Belić (Prelog) 42.minuta Ivan Janjić (Viro Viroitica) 42.minuta

Plavi karton: Mario Belić (Prelog) 42.minuta